O nás

TJ Spartak Slavíkovice odvozuje svůj původ v organizaci Sokol, která měla ustavující schůzi ve Slavíkovicích dne 30.10. 1910, které se účastnilo 47 zakládajících členů. Sokol až do roku 1912 pracoval pod odborem Národní jednoty, ze které se osamostatnil roku 1912, který současně považujeme za skutečný počátek samostatné tělovýchovné jednoty ve Slavíkovicích.

Oddíl kopané byl založen ustavující schůží dne 19. 2. 1922. Dne 2. 4. 1922 byl pak sehrán první oficiální zápas se Sokolem Žatčany, ve kterém Slavíkovice triumfovaly 6:1.

V dnešní době tělovýchovná jednota Spartak Slavíkovice reprezentuje více jak 120 dětí a mládeže a více než 60 dospělých. Naše činnost je zaměřena především na tělovýchovné aktivity ale nezanedbatelnou je i podíl na organizaci kulturních akcí asi největší a nejznámější jsou tradiční Svatováclavské hody.
Informace o aktualitách jsou pravidelně vyvěšovány na webových slavíkovických stránkách Slavikovice.info – ZDE

Oddíl kopané funguje v rámci TJ jako samostatná organizační jednotka a podrobně se o výsledcích jednotlivých družstev kopané můžete dozvědět na jejich samostatných stránkách – ZDE